Praktiniai patarimai rinktis dydį ir prižiūrėti apatinius rūbus

Praktiniai patarimai rinktis dydį ir prižiūrėti apatinius rūbus

Apatiniai rūbai, tiek pirmas, tiek ir antras sluoksniai turi būti aptemti ir visame plote gerai priglusti prie kūno. Todėl labai svarbu išsirinkti tinkamo dydžio rūbus. Žinoma, apatinių rūbų dydžiai yra standartizuoti ir žymimi, kaip ir bet kurie kiti raidėmis S, M, L, XL ir pan. ir galima tuo galima vadovautis, tačiau vis tiek žmonės nėra vienodi, todėl geriausia- tiesiog pasimatuoti parduotuvėje. Judant rūbas neturi „lipti‘ į viršų - jeigu taip yra, tada reikia rinktis šiek tiek didesnį rūbą.

Skalbiant apatinius rūbus, kaip iš esmės ir bet kokius kitus jokiu būdu negalima naudoti jokių minkštiklių. Ši skalbimo priemonė yra visų rūbų priešas nr.1, gadinanti audinį ir keičiantį jo savybes, todėl ją apskritai galima naudoti nebent patalynei ar rankšluosčiams skalbti.

Galima apatinius rūbus sportui išsiskalbti tiesiog paprastu muilu - jis visiškai nekenkia. Iš principo šių rūbų skalbimų tinka ir daugelis paprastų skalbiklių, tačiau prieš skalbiant  būtina įvertinti jų sudėtį - ar nėra juose minkštiklių ar kitų medžiagą ardančių (ar odą alergizuojančių) medžiagų.

Pats geriausias sprendimas- naudoti specialias skalbimo priemones, skirtas sintetiniams apatiniams rūbams arba vilnai (priklausomai kokius apatinius naudojate). Tokias kaip Nikwax Base Wash (sintetikai) ar Nikwax Wool Wash (vilnai). Specialūs skalbikliai ne tik gerai išskalbia nešvarumus, tačiau atšviežina medžiagą, pagerina prakaito garinimo parametrus bei lemia ilgesnį rūbų tarnavimo laiką.

Geriausias sintetinių rūbų skalbimui (tarp jų ir apatinių) skalbimui yra 30 laipsnių temperatūros vanduo, tačiau galima naudoti ir šaltą

Džiovinant rūbus lauko sąlygomis reikia turėti omenyje, jog visi sintetiniai rūbai bijo ugnies ir didelio karščio todėl negalima jos džiovinti pernelyg arti laužo ar kito atviro ugnies šaltinio.

Žygio sąlygomis norint išsidžiovinti apatinius rūbus, labai svarbu gerai juos stipriai išgręžti ir išpurtyti – tokiu būdu pasišalina dauguma drėgmės ir rūbas visiškai išdžiūsta labai greitai. Rūbai su merino vilna džiūsta kiek ilgiau, tačiau jie turi savybę šildyti net ir būdami drėgni, tad iš bėdos – jei nėra laiko ar sąlygų juos džiovinti- pavyzdžiui, baidarių žygyje, užtenka juos gerai išgręžti, išpurtyti ir galima vilktis vėl.