Kaip pasirinkti outdoors tipo batus?

Kaip pasirinkti outdoors tipo batus?

Kaip pasirinkti outdoors tipo batus?

 

Šiuolaikiniai outdoors tipo batai gaminami, galvojant apie kuo platesnes jų naudojimo galimybes. T.y. iš esmės jais galima eiti skirtingomis vietovėmis ilgą laiką. Ir koja bus sausa nepaistant oro sąlygų - per sniegą, balas ar purvą eitume, ir einant ilgai nepavargs. Tačiau kita vertus, iš principo negali būti universalių batų, vienodai gerai tinkančių viskam. Pavyzdžiui, ir žygiui į kalnus, ir kasdieniniam pasivaikščiojimui su šunimi parko asfaltuotais takeliais ar ėjimui į darbą pėsti bei sėdėjimui biure. Tad prieš  renkantis batus, verta pagalvoti, kur dažniausia juos avėsime ar kokias savybes labiausia norėtume turėti ir kur dėti prioritetus.

Pavyzdžiui, žygiui kalnuotomis ir uolietomis vietovėmis pagrindinis prioritetas yra kojų apsaugą nuo smūgių į kitus ar aštrius daiktus bei maksimalus apsaugojimas nuo galimų traumų - kojos išnarinimo. Todėl tokių batų padas turi būti pakankamai kietas, batų priekis ir šonai, kulnas papildomai stiprinti. Geriau šiuo atveju rinktis ir aukštesnius batus - jie geriau apspaudžia čiurną ir labiau saugo nuo kojos patempimo ir kitų traumų. Odos atsparumas išoriniams poveikiui yra didesnis, nei membraninio audinio, todėl odos šiuo atveju gali būti daugiau. Batų svoris šiuo atžvilgiu ne tiek svarbus, kaip minėtos savybės, todėl galima su tuo taikstytis.

Vaikščiojantiems batais daugiau asfaltuotais ar žvyruotais takeliais, mūsų klimato miškais ar laukais, aktualiau batų lengvumas, geresnės amortizacinės savybės. Todėl minkštesnis padas šiuo atveju yra didesnis privalumas. Jis ne tik gerai amortizuoja, tačiau ir yra mažiau slidus, kas aktualu ne tik žiemą. Tokiom sąlygom skirti batai gali būti ir žemesni, aukštesni - pagal norą ar skonį. Be to, gali būti pagaminti vien  (ar turintys jo daugiau) iš maksimalias drėgmės garinimo ir savybes pagaminto tekstilinio audinio be jokios odos.

Dirbant statybose (vis daugiau čia dirbančių žmonių dėl patogumo renkasi outdoors batus) verta prisiminti, kad įvairioms abrazyvinėms dalelėms – pavyzdžiui, kalkėms, cementui, nekalbant jau apie chemines medžiagas atsparesnė yra oda - tekstilinį-membraninis audinį jos gali per kažkiek laiko jį „ištirpdyti“ ar pabloginti jo drėgmės garinimo ar pralaidumo vandeniui savybes.

Be to, kad ir kokius batus besirinktumėte, svarbiausia yra patogumas. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visi batai vienodi ir vienodai tinka, jeigu tinka jų dydis. Ne visai taip. Vieni batai yra kiek siauresni, kiti platesni. Vien labiau apspaudžia kojų pirštus, kiti šonus. Kaip ir žmogaus kojos yra ne vienodos ir net ir norint neįmanoma pagaminti visiems vienodai tinkančių batų.

Todėl norint išsirinkti patogius batus tėra vienintelis kelias - juos matuotis. Parduotuvėje, padėdami klientams išsirinkti batus dažnai pastebime, kad pradėjus matuotis jų pasirinkimas keičiasi. Dažnai pirma renkamasi pagal išvaizdą, tačiau pasimatavus dažniau išeinama su tais, kuriuose koja jaučiasi patogiausiai. Su žyginiai batais turi jaustis patogiai ir lengvai. Tai svarbiausia.