Šiuolaikiniai apatiniai rūbai sportui ir žygiams. Kam jų reikia?

Šiuolaikiniai apatiniai rūbai sportui ir žygiams. Kam jų reikia?

Apatinių rūbų pagrindinė paskirtis – kad sportuojantis, daug judantis ar tiesiog šiaip juos nešiojantis žmogus gerai jaustųsi. O kada jis gerai jaučiasi? - pirmiausia tada, kai visada yra sausas. Tai iš esmės nusako pagrindinę šių rūbų paskirtį ir kartu jų veikimo principą. Žmogus daug judėdamas natūraliai prakaituoja – jo oda sudrėksta ir dėl to atsiranda nemalonus jausmas, be to, jis tampa daug jautresnis šalčiui. Šiuolaikiniai apatiniai rūbai greitai apatiniai sugeria prakaitą ir perduoda jį kitam rūbų sluoksniui ar išoriniam rūbui, kuris, (jei, žinoma, turi membranas, gebančias išgarinti prakaitą) - išgarina jį į išorę. Žmogus visada būna sausas ir puikiai jaučiasi, net ir labai daug judėdamas ir prakaituodamas.

Greta prakaito sugėrimo ir perdavimo funkcijos, priklausomai nuo jų storio ir medžiagos, iš ko jie pagaminti, apatiniai rūbai suteikia šilumos ir maloniai priglunda prie kūno. Tai pat jie dažniausia gaminami iš elastingų medžiagų, todėl visiškai nevaržo judesių. Kita svarbi kokybiškų šiuolaikinių apatinių rūbų savybė - net ir būdami drėgni jie vis tiek dar kažkiek šildo, o sušlapinti - labai greitai išdžiūsta. Tas yra itin patogu kelionėse ir ne vienos dienos išvykose į gamtą, kur peršlapimo  ne visada pavyksta išvengti ir rūbus tenka džiovinti lauko sąlygomis arba blogiausiu atveju- tiesiog ant kūno.

Priklausomai nuo oro temperatūros, planuojamo judėjimo intensyvumo ar žmogaus individualių savybių galima naudoti tiek vienus apatinius, tiek ir dvejus ar net trejus sluoksnius aprangos. T.y. iš esmės naudojamas kopūsto principas - kuo šalčiau, kuo mažiau judama - tuo daugiau rūbų sluoksnių galima naudoti. Pavyzdžiui, slidinėjant paprastai užtenka tik striukės ir vieno sluoksnio plonų apatinių - kitaip būtų per karšta. Tuo tarpu, visą dieną sėdint vėjo pagairėje prie eketės ar medžioklės bokštelyje reikia daugiau sluoksnių ir rūbų „tūrio“, kad būtų šilta.

Pirmas sluoksnis - yra apatiniai, kurie betarpiškai priglunda prie kūno, antras (ar vidurinis, mūsų sąlygomis nešiojamas gana retai) -  eina po jų. Trečias dažniausia yra flisinis džemperis, liemenė, arba jau iškart išorinis rūbas - striukė ar kostiumas, priklausomai nuo oro temperatūros ir vėjo.

Šiuolaikiniai apatiniai rūbai ir minėtas kopūsto principas iš esmės lemia išorinių rūbų universalumą. t.y. tą pačią „kvėpuojančią“ striukę ar kelnes iš principo galima nešioti tiek rudenį ar pavasarį, tiek ir šaltą žiemą: aprangos „šiltumą“ galima „reguliuoti“ didinant ar mažinant apatinių rūbų sluoksnių skaičių arba naudojant skirtingo storio ir šiltumo apatinius.

Apatiniai rūbai dėl savo patogumo ir sukuriamo komforto jausmo dažnai nešiojami vieni namie arba naudojami sportuojant patalpose - sporto klubuose ar salėse. Senai pastebėta, kad pirmą kartą juos užsivilkus jau nebesinori jų nusivilkti ir grįžti prie tradicinių rūbų.